Captain Black Tütünü (El Meto Küba Aromalı Tütün)

Captain Black Tütünü - El Meto Küba Çikolata Aromalı Tütün. Uygun Fiyatlı Adıyaman Çelikhan Tütün sipariş ve açık tütün Satışı

El Meto Küba tütünü veya Black Pipo tütünü de denilen Captain Black Tütünü, en kaliteli Adıyaman Çelikhan tütünü yapraklarına çikolata aroması katılmasıyla elde edilir. Kuru yapraklar aromayı emdikten sonra nemliyken iri kıyım dilimlenir. Captain Black tütünü siyahî renk tonlarındadır. Tek başına bu tütünü içmek ağır gelebilir. Normal (aromasız) Adıyaman Tütünüyle harmanlayarak hafifleştirilmiş şekilde içmek genelde tercih edilmektedir. Çoğu kişi Türk kahvesi ile içmekten hoşlanır.

Captain Black Tütünü Nasıl Sarılır?

Satın aldığınız Captain Black tütününün paketini (poşetini) açar açmaz kakao kokusu yayılmaya başlar. Çikolata aroması hem içerken tat olarak ağzınızda kalır, hem de hoş kokusu ile bulunduğunuz ortamı çikolata kokutur. Nemli şekilde tüketilir.

Elle sigara kâğıdına sarılarak veya sarma makinesi yardımıyla makaronların içi doldurularak sigara şeklinde içilir. Nargile veya pipo tütünü olarak kullanılıyor olsa da günümüzde filtre kullanma tercihi arttığından pipo ve nargile tüketimi de azalmış durumdadır.

Captain Black tütünü

Captain Black Tütünü Nasıl Yapılır?

Eskiden Captain Black adında hazır paket sigara satılırdı. Şimdi ise Captain Black Tütünü satılıyor ve müptelaları içime hazır çikolata aromalı tütün satın alıyor. Dileyen de normal (aromasız) tütün satın alarak Captain Black aroma vericisini kendi zevkine hitap eden oranda katarak aromalı tütününü kendisi hazırlıyor.

Captain Black Tütünü Nasıl İçilir?

Farklı çeşitlerde paket olarak (likit tüp içerisinde) satılan aroma vericilerden en çok rağbet göreni Captain Black aroma vericisidir. Mesela 1 kg aromasız tütüne 100 gr kadar Captain Black aroma vericisi eklenebilir ve birkaç gün tütünün aromayı emmesi beklenebilir. Daha az eklerseniz çikolata aroması daha hafif olur, daha fazla eklerseniz aroması daha yoğun olur. Deneme yaparak en zevk alacağınız kıvamı tutturabilirsiniz.

Aroma vericisini bulamayanlar veya kullanmak istemeyenler için de kıvamını ayarlamanın bir yolu var. Birer kilogram Captain Black tütünü ile aromasız Adıyaman Çelikhan tütünü alacaksınız. Bu iki tütünden numuneler alarak önce eşit miktarlarda numuneleri karıştıracaksınız. Mesela her ikisinden de birer avuç karıştırarak bir harman elde edeceksiniz. Bu karışımı içmeyi deneyerek tadının hoşunuza gitmesi hâlinde hep aynı oranda karıştırmaya devam edeceksiniz. Aroması az geldiyse daha fazla Captain Black tütününden karışıma eklemelisiniz. Yok, eğer aroması fazla geldiyse bu defa karışıma daha az Captain Black tütünü eklemelisiniz. İdeal karışım miktarını tespit edene kadar az miktarlarda tütün kullanarak denemelisiniz.

Captain Black Tütünü Fiyatı

1 kg’lık Captain Black Tütününün ortalama fiyatı 90 ile 150 lira aralığındadır. 1 kg’dan ortalama 48 paketlik sigara sarıldığı göz önünde bulundurulursa oldukça makul bir fiyat. İnternetten fiyat araştırması yaparken ayrıntılara dikkat etmelisiniz, zira bazıları yarım kilo veya farklı ağırlıklardaki paketlerin fiyatlarını yazarlar. Bu sayede daha ucuza sattıkları izlenimi vermek isterler, sattıkları ürünün ağırlığını belirtmeyerek tüketiciyi yanıltmaya çalışırlar.

Captain Black Tütünü Nerede Satılır?

Sanal alışverişin hâkim olduğu günümüz teknolojik alt yapıları evden çıkmadan alışverişe imkân tanıyor. Telefonla sipariş ve kapıda ödeme seçeneği en güvenli yöntem olarak başvuruluyor. Covid-19 virüsü nedeniyle markete gidip sigara bile almak istemiyoruz. Zaten sigara paketleri o kadar çok zamlandı ki tiryakisi olanlar ya bırakmayı düşünüyor ya da alternatif tütün tüketimine gidiyor. Açık tütün satın alma ilk ve en çok tercih edilen alternatiftir.

Hem de en ekonomik alternatiftir. Hâl böyle olunca, Captain Black sigarasını sevenler açık tütünde de Captain Black tütünü almak istiyor. Açık tütün satın alımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Nereden satın alacağınız bunların başında gelir.

Taze tütün bulmanız, tütün üreticiliğini de kendisi yapan satıcılardan daha kolay olacaktır. Ayrıca hem üretici hem satıcı olan yerler tecrübeleri gereği tütünü en iyi şekilde muhafaza ederler. Tütünün muhafaza edilmesi kalitesini de etkileyeceğinden önemli bir husustur. Bu nedenlerden ötürü satıcınızı doğru seçmelisiniz. Güvendiğiniz satıcıyı bulduğunuz zaman başkasından almayı düşünmeden içiniz rahat bir şekilde alışverişe devam etmelisiniz.

Captain Black Tütünü Nasıl Saklanır?

Satın alacağınız Captain Black tütünü nemli olmalıdır, çok eski olup kuruluktan ufalanmış veya aroması kaçmış olmamasına dikkat etmelisiniz. Taze tütün satın almalı, tazeliğini koruyarak saklamalısınız. Nemli gelen Captain Black tütününü nemli muhafaza etmelisiniz. Bunun için yapmanız gereken direk güneş ışığı vurmayan bir yerde saklamalısınız. Cam veya plastik saklama kabı olabilir. Poşetinde de muhafaza edebilirsiniz. Can alıcı nokta havalandırılmasıdır.

Çünkü nemli tütün havalandırılmazsa küflenerek bozulur. Bozuk tütün içilmez. Havalandırma süresi de önemlidir, fazla süre açıkta bekletilirse bu defa nemini kaybederek çok kuruyacak, aroması azalacağı gibi keyifsiz bir içime dönüşecektir. Yaz aylarında ise buzdolabında saklamak sıcaktan etkilenmemesi için isabetli olacaktır.

Havalandırmak için tütününüzü düz bir zemine yayarak yarım saat tutun. Bu süre zarfında altını üste getirerek her yerinin eşit havalanmasını sağlayın. Saracağınız kadarını ayırdıktan sonra kalanını saklama kabına veya poşetine kaldırın. Birden fazla tütün çeşidiniz varsa, ayrı havalandırın ve ayrı kaplarda saklayın ki aromaları ve nem oranları birbirine karışmasın. Eğer normalden fazla kuruduğunu düşünürseniz tütünü buhara tutarak veya biraz su serpiştirerek nemlendirebilirsiniz.

Captain Black Tütünü Nem Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bir tutam Captain Black tütününü avucunuza alıp 5-10 saniye sıkıp bırakın. Tütünde kırılma oluyorsa, gereğinden fazla kurudur. Tütün sıkıştırmadan önceki şekline dönmüyor olduğu gibi kalıyorsa gereğinden fazla nemlidir. Peki, nasıl olmalı? Sıkıp bıraktığınız tütün ilk hâline dönmeli. Captain Black tütünü nemli olduğundan belki biraz bastırılmış durabilir fakat tamamen sıkışık durmamalıdır.

Adıyaman Tütünü Fiyatları

Çelikhan Ekstra Özel Tütün : 140₺

Algan Tütünü : 140₺

Özel Harmanlı Tütün : 130₺

Ultra Kral Orta Tütün : 130₺

Süper Kral Hafif Tütün : 130₺

Lüks Orta Tütün : 120₺

Lüks Hafif Tütün : 120₺

Uygun Adıyaman Tütünü : 90₺

Captain Black Tütünü : 90₺

Toptan Sarmalık Tütün Fiyatları : 35₺ - 40₺ - 45₺

Toptan Dökme Tekel Tütünü Fiyatları : 40₺ - 50₺ - 60₺

Toptan Adıyaman Tütünü Fiyatları : 50₺ - 60₺ - 70₺

Adıyaman Tütün Siparişi

Adıyaman Tütünü üreticisi olarak ürünlerimizi kendimiz üretiyor, doğrama işlemini kendimiz yapıyoruz.

Aracıları kaldırıyoruz, doğrudan üreticiden alma imkanı sunuyoruz. Sipariş veren tüm müşterilerimize direkt birinci elden ürünlerimizi kargo ile gönderiyoruz.

Amacımız en iyi, en kaliteli Tütünleri, en uygun fiyata göndermek.

Tütün Siparişi : 05423757710

Siz de bizlere ulaşıp sipariş verdiğinizde, kapınıza kadar kargo ile en geç iki gün içinde teslim ediyoruz.

İsteğiniz ürünü ilk elden Kapıda nakit veya kredi kartı ödeme seçeneğiyle en kısa sürede sizlere teslim edilsin.

whatsapp hattından mesaj gönderin veya telefonumuzu arayın detaylı bilgilendirme yapalım.

Sizin için en uygun tütünü gönderelim.