Kaliteli Tütün Çeşitleri Nelerdir?

Kaliteli Tütün Çeşitleri konusunda birçok insanın görüşü ve aynı şekilde birçok al-sat yapan vardır. Ancak bu konuda herkes yeteri kadar bilgi sahibi midir ? Piyasada ki dolandırıcılığı önlemek adına sizlere kalitelerinin yanı sıra nasıl tat verdiğini de açıklıyoruz.

Kaliteli Tütün Çeşitleri Nelerdir?

Kaliteli Tütün Çeşitleri

Kaliteli Tütün bulmak ne kadar zor değil mi ? Aslında bakarsanız o kadarda zor değil. Mühim doğru firma ve tütünleri kullanmaktan geçmektedir. Bu da aslında iyi bir araştırma ile ve doğru tütün satan yerler ile olmaktadır.

Kaliteli tütün seçer iken içinde herhangi bir madde katılmamış olması gerekmektedir.

Katkı maddesi bulunmayan tütünler her zaman organik olmakta ve kaliteli olmaktadır. Kıyım yapılır iken kükürt vb. ürünler katılmamalıdır. Bu işlemler yapılmayan ürünler her zaman kaliteli olmaktadır.

Kalite Tütünler Nelerdir ?

Çelikhan Black Tütünü Bu ürün Çelikhan ve Adıyaman tütünün yardımcı maddesi olarak kullanılır. Yani bu iki tütün ile harmanlanıp içilmektedir.Bu tütün ağızda mükemmel bir tat bırakmakla birlikte, dışarıya da güzel koku vermektedir.

Çelikhan Süper Tütün Bu tütün hafif ve orta içimi tercih edenlerin içtiği tütündür. Çelikhan'ın dağ eteklerinde yetişmekte olup kaliteli bir üründür. Adıyaman ve çevresinde çokça tercih edilen bu tütün içerisinde katkı maddesi yoktur. Organik ve fiyat bakımından uygundur.

Malbora Tütünü Orta sertlikte olan bu tütün Çelikhan ilçesinde yetişmektedir. Kaliteli bir şekilde yetişen ve Malbora ile aynı hissi verdiği için bu ismi almıştır.

Aromasız Doğranmış Nargile Tütünü Damasız ve kıyılmış bir tütün çeşididir. Kaliteli bir nargile yapımında kullanılmaktadır. Aroma karışımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aromanın kalitesi ve çok fazla katkı maddesi içermiyor ise nargilelerin tadı ve ağırlığı o kadar az olmaktadır.

Parlament Tütünü Hafif sertlikte olan bu tütün müşteriler tarafından tercih edilen bir tütündür. Adıyaman Çelikhan tarafından üretilen hafif olan katkı maddesi olmadan tamamen organik olarak piyasaya sürülmektedir.

Kaliteli Tütün Çeşitleri

Diğer Tütün ÇeşitleriCamel Tütünü Orta sertlikte sigara sevenlerin tercihidir. Kaliteli ve içinde herhangi bir boya ve katkı maddesi mevcut değildir.

Winston Tütünü Bu tütün ne çok ağır ne de çok serttir. İkisi arasında olduğu için Winston sigarası içenlerin tercihidir. Bu yüzden bu ismi almıştır. Organiktir ve tadı hafftir. Boğaz yakmaz.

President Tekel Tütünü 2005 tütüne göre daha hafif bir tütün olma özelliğine sahiptir. Tat olarak parlament tütününe benzemektedir. İri bir kıyama sahip olan bu tütün içimi kolay ve hafiftir.

Küba Tütünü Adıyaman Çelikhan ilçesinde yetişen bu tütün Parlament sigarasının tadını veren bu tütün kaliteli ve organiktir. Kokusu hafif ve içimi kolaydır. Maliyet açısından uygun fiyatlıdır.

2005 Toros Tekel Tütünü Üç çeşit ambalaj seçeneği mevcuttur. 50,100 ve 250 gram ambalajlarda satılmaktadır.

Kaliteli tütün çeşidi, kaliteli tütün, Çelikhan Black, Çelikhan Süper tütünü, Malbora tütünü, Parlament tütünü, Camel tütünü, Küba tütünü, 2005 toros tekel tütünü, Çelikhan Black Tütünü,

Orta Kalite Sarma Tütün Türleri https://adiyamancelikhantutuncum.com/blog/orta-kalite-sarma-tutun-turleri.html