Çelikhan ekstra özel tütün - Adıyaman Tütünü

Çelikhan ekstra özel tütün özellikleri, adıyaman organik tütünleri içerisinde en kaliteli ve içimi en güzel olan tütünle ilgili bilgilendirmeler. Kimler tercih eder? nerrede yetişir? kaliteli tütün nasıl muhafaza edilir gibi konuları ele aldık.

Çelikhan ekstra özel tütün - Adıyaman Tütünü

Çelikhan ekstra özel tütün

Çelikhan ekstra özel tütün, Adıyaman' ın Çelikhan bölgesinde yetişen özel bir üründür. Toprağın yapısı tütünün içindeki nikotin miktarını değiştirir. Verimsiz topraklarda yetişen tütünün nikotin oranı daha düşük olur. Çelikhan bölgesi yayla olduğu için bitki daha rahat ve verimli topraklarda yetişmektedir. Üst yaprakları daha fazla güneş ışığı aldığı için tadı ve nikotin oranı daha kalitelidir.

Tütünün yaprakları alt ve üst yapraklar olarak yetişir, kaliteli olan kısmı üst yapraklardır. Ekstra özel tütün üst yapraklardan özenle toplanır. Tütünün toplanması ve kıyımı özel olarak yapılır. Bölgenin en kaliteli ürünü olduğu için toplama, kesim ve kurutma işlemleri özenle yapılır.

Çelikhan ekstra özel tütün özellikleri

Yetişirken toprak ve güneş etkisi ile rengi sarı olur, üst yapraklardan seçildiği için damarsızdır. El ile kıyım yapıldığı için saçaklı ve bal kokuludur.

Ayrıca görüntüsü çok güzeldir, dumanı kokusuz ve külü beyazdır.

Tütün keyifle içmek isteyenlerin tercih ettiği tütündür. Tabakaya konulduğunda güzel bir görüntüsü vardır.

Hafif, orta ve sert içim olarak 3 çeşit var.

Titizlikle poşetlenir, tütün tezgahlarında en üstte yer alır.

Özel tütünümüz diğer ürünlerimiz gibi %100 organiktir.

İçerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur.

Bizden ekstra özel tütün isteyenlere gönderilir.

Çelikhan ekstra özel tütünün saklama koşulları diğer tütünlere uyguladığımız yöntemleri uygulayarak saklamamız lazım. Bu ürünü sipariş verdiğinizde elinize ulaştığı zaman akşamdan güzelce serin sabaha kadar havalansın. Daha sonra boş bir küpe doldurun arada bir ortalama 3-4 günde bir havalandırın bu şekilde uzun bir süre muhafaza edebilirsiniz.

İçim olarak hafif, orta ve sert içim seçenekleri vardır. Kendi zevkinize uygun olanı tercih edip tüketmelisiniz. Parlement, marlbora değerinde bir tütün çeşidi olan ekstra tütünümüz son derece kalitelidir. Makarona doldurup içebileceğiniz gibi arap çarşafı dediğimiz ince kağıda elle sarıp da tüketebilirsiniz.

Çelikhan ekstra özel tütün

Kimler Tercih Etmektedir?

Kaliteli tütün içmeyi sevenlerin en çok tercih ettiği tütün çeşididir.

Elle sararak içilirse tütünün tadı ve keyfi daha iyi anlaşılır.

Bu tütünü en iyi en kaliteli isteyenler tercih eder. Görüntüye önem verenler içimi çok hassas derecede önem verenlerin tercih ettiği bir üründür.

Çelikhan ekstra özel tütün, Adıyaman Tütünü, adıyaman extra tütün, adıyaman özel tütün, kaliteli adıyaman tütünü, üst yaprak tütünü, en kaliteli adıyaman tütünü, organik tütün, adıyaman organik tütünü, en pahalı tütün,

Çelikhan Ekstra Özel Tütün https://adiyamancelikhantutuncum.com/blog/celikhan-ekstra-ozel-tutun.html