Aromalı Tütün Nasıl Yapılır ? Meraklılarına Aromalı Tütünler

Tütün işleminde bir diğer önemli konu ise Aromalı tütünlerdir. bu tütünler biraz keyfinize keyif katmak içindir. Durum böyle olunca da insanlar yeni yeni aromaların meraklıları olmaktadır. Sizlerde onlardansanız içeriğimiz tam size göre.

Aromalı Tütün Nasıl Yapılır ? Meraklılarına Aromalı Tütünler

Aromalı Tütün Nasıl Yapabilirim?

Tütün sarma meraklıları ve yeni başlayanlar için bir diğer konu ise aromalı tütün nedir ? Hangi aromalı tütün daha iyidir sorusunun cevabını bulacaksınız.

Son dönemlerde artan sigara fiyatlarından ötürü, insanlar açık tütünlere yöneldiler. Bu da açık tütün ürünlerinde büyük bir talebe sebep oldu. Günümüzde farklı türde, farklı tatlarda, farklı yörelere ait açık tütün ürünleri bulunmaktadır.

Bilindiği üzere tütünün içerisinde yüksek derecede yıkanan, kokusu olmayan bir sıvı (nikotin) bulunmaktadır. Bu sıvının açık ortamda kalması kararmasına ve koku oluşturmasına sebep olur. Yani içtiğiniz sigaranın normal bir kokusu yok ancak hava ile teması sonucunda bir koku oluşuyor.

Ülkemizde çeşitli tütün ürünleri bulunmakta ve bunlar kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İnsanların ekonomik veya kalite arayışında olması bu alanda rekabeti de arttırmıştır. Sigara içen kişiler tarafından tütünün tadı veya kokusu kalitesinde önemli bir rol oynadığını belirtiyorlar. Hal böyle olunca bazı sigara kullanıcıları aromalı tütünleri tercih etmeye başladı.

Aromalı tütünler içmek isteyen kişi sayısı da bir hayli arttı, bu da yeni aromalar ve yeni tatların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Aromalı Tütün Çeşitleri

Captain Black Aroması Captain Black, önceki dönemlerde tekel türünde bir sigara markasıydı. Çikolata aromalı olan ve çikolata aromasına öncülük ettiğinden adına çikolata aroması değil de Captain Black aroması diyoruz.

Captain Black, tekel sigarasının raflardan kaldırılmasının ardından, aroma çeşidi olarak satılmaya başladı. Sigara tüketicileri tarafından sevilerek de tavsiye edilen bu aromayı alarak 1kg tütünün içerisinde 100 gr Captain Black aroması eklediğinizde elde edebileceksiniz. Daha içmeden bile kokusu bütün alanı saracak ve size harika bir çikolata tadı verecektir. Karanfil Aroması Çok kişi tarafından bilinmese de karanfil aroması sigaraya güzel bir tat veren aromalar arasındadır. Neredeyse her evde bulunan, bulunmasa bile aktarlarda veya marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bir üründür. Tabaka kullanıyorsanız 1 dal karanfili tütün dolu tabakanızı içerisine bırakın ve 1 hafta bekleyin 1 haftanın sonunda eşsiz bir koku ile aromalı tütününüz hazır olacaktır.

Aromalı Tütün Nasıl Yapabilirim?

Bu Aromalı Tütünleri Denediniz Mi ?

Vanilya Aroması Mutfağımızda her daim kullandığımız bir malzeme olan vanilya ile harika bir tütün aroması hazırlayabilirsiniz. Vanilyanızı tütün tabakasına veya makine ile sarıyorsanız tütünün bulunduğu pakete dökünüz kıvamını göz kararı ile ayarlayınız, fazla dökmenize gerek yok çünkü biraz vanilya dökmeniz bile aromayı verecektir. Bu işlemlerin ardından 1 hafta beklettikten sonra vanilya aromalı tütününüz hazır olacaktır.

Meyve Aromalı Portakal, mandalina, elma gibi meyveler kokuları ile damakta tat bırakan meyvelerdir. Haliyle tütün için kullanılabilecek harika aromalardan olabilirler.

Yapmanız gereken çok basit. Öncelikle portakal veya mandalina kabuklarını nemli bir halde, nemli tütün ile karıştırmamız gerekiyor. Eğer tütün tabakası kullanıyorsanız, portakal veya mandalina kabuğunu nemli bir halde (yeni kesilmiş) tütün tabakanızın içerisine bırakın ve tabakayı kapatarak 1 hafta bekleyin. Tütün portakal kabuğundaki bütün kokuyu kendisine çekecektir. 1 hafta sonra portakal aromalı tütününüz hazır olacaktır.

Aromalı tütün, açık tütün, çeşitli tütün ürünleri, sigara kullanıcıları, Captain Black, Çikolata aromalı, tütün aroması, vanilya , Portakal, mandalina, Tütün portakal, Aromalı Tütün Nasıl Yapabilirim?

Orta Kalite Sarma Tütün Türleri https://adiyamancelikhantutuncum.com/blog/orta-kalite-sarma-tutun-turleri.html