Algan Tütünü - Adıyaman Çelikhan Bölgesinde Yetişen En Kaliteli Tütün

Adıyaman'ın en kaliteli ve seçme ürünü olan ALGAN Tütünü özelliklerini ve yetiştiği ortam hakkında bilgileri derledik. Ayrıca içim şekli, rengi, külü, 1 kg tütünden kaç paket sigara çıkar?, ortalama fiyat bilgileri gibi konuları da ele aldık.

Algan Tütünü - Adıyaman Çelikhan Bölgesinde Yetişen En Kaliteli Tütün

Algan Tütünü

Algan tütünü nedir? Algan tütünü Çelikhan tütünleri içerisinde en gözde rakipsiz diyebileceğimiz kaliteli tütünlerdendir. Onu böyle özel kılan kaliteli yapan en önemli özellik, Algan kasabasının Çelikhan bölgesinin en güzel yerinde olmasıdır. Algan kasabası serin suların içinde son derce verimli arazilerin bulunduğu bir bölgededir. Burada yetişen ürünler son derece organik ve yüksek kalitededir.

Kaliteli ve sert tütün içmek isteyenler özellikle ALGAN TÜTÜNÜ tercih etmektedirler.

Algan Tütünü Genel Özellikleri

-Tamamen doğaldır. Kırsal bölgede şehirin hava kirliliğinin olmadığı yerde tarımı yapılmaktadır.
- Rankleri güzeldir. Sarı renkte olanlar ve kırmızı renkte olanları vardır.
-İçim olarak hafif,orta ve sert içimlidir. Bu şekilde üç çeşit içim seçeneği mevcuttur.
-Külü beyazdır. Yandığı zaman öyle siyah kötü renkte bir külü yoktur.
-Boğaz yakmaz. İçildiği zaman boğazda yağ gibi kayar.İçtikçe içesiniz gelir.
-Kokusu yoktur. Yandığı zaman etrafa güzel koku verir. Öyle kötü kokusu yoktur.
-İnce kıyım - orta kıyım - el kıyımı mevcuttur. Tercihinize göre üç çeşit kıyımı vardır.

Algan Tütünü

Adıyaman Algan Tütünü Kimler Tercih Etmektedir?

Eğer sizler de bu özelliklerde tütün arıyorsanız mutlaka bu ürünü almalısınız. Bunu içen tütün tiryakileri asla başka tütün içmezler. Tabakaya koyulup elle sararak içilip ayrı bir zevk vermenin yanında sigara filtresine doldurulup pratik bir şekilde de tüketilmektedir.

Eğer tütüne yeni başlayacaksanız rakipsiz bir ürünle başlamalısınız yoksa başalamadan bırakabilirsiniz. Uzun yıllar paket sigara içmişseniz ve ekonomik nedenlerden veya başka sebeplerden tütüne başalaycaksanız ilk tercihiniz bu ürün olmalıdır. Yukarıda özelliklerini belirttiğimiz ürünü kendinize uygun olanı ( hafif - orta - sert ) belirleyip sipariş verip almalısınız.

Diğer tütünlerimizde olduğu gibi 1 kg Algan tütününden de makaron ile sarıldığında ortalama 45 - 50 paket sigara çıkmaktadır.

El ile saranlar bazen 60 pakete denk geldiğini de söylerler. Bu tamamen tütün tüketicisinin sarma alışkanlığına göre değişir.

Ortalama Fiyatı 2020 Yılı içerisinde 140 ile 200 tl arasında değişmektedir.

Algan Tütünü, Adıyaman algan, Çelikhan algan, En Kaliteli Tütün, Organik tütün Algan, vip tütün algan, Algan tütünü fiyatı, 1 kg Algan tütünü, Toptan algan tütünü, kaliteli tütün fiyatı, organik algan tütünü,

Algan Tütünü https://adiyamancelikhantutuncum.com/blog/algan-tutunu.html